Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


Študetky z hotelovej akadémie grilovali v Kežmarku
Pondelok, 10 Jún 2013 07:22

Študetky z hotelovej akadémie grilovali v Kežmarku

V malebnom prostredí historického mesta Kežmarok sa žiačky naše školy Marianna Fedoroňková, Klaudia Bartíková a Lucia Kmecová v dňoch 5.06 - 6.6.2013 zúčastnili medzinárodnej súťaže v grilovaní „Oheň náš darca“, ktorej organizátorom bola Hotelová akadémia Otta Brucknera v Kežmarku.

http://spojenaskolask.sk/rok2013/var/1.jpg

V silnej konkurencií deviatich družstiev, žiačky súťažili o najlepšie grilované predjedlo, hlavné jedlo a flambovaný dezert a o najlepšie prílohy. Súčasťou samotnej súťaže bol aj písomný test, v ktorom sa súťažiaci popasovali s teoretickými vedomosťami z gastrónomie, predovštkým o grilovaní a barbecuea, o vínach a ich podávavní a podobne.

Na hlavnom námesti v Kežmarku, pod prísnym dohľadom poroty, naše študentky - prváčky predviedli dobré vedomosti a zručnosti pri príprave, podávaní, servírovani jednotlivých jedál, ale pri prezentácii a servise vín.

Najväčšia radosť prišla pri vyhodnocovaní súťaže. Porotcov najviac oslovila inovatívna a zároveň zdravá príloha k hlavnému jedlu z našej tradičnej kuchyne - Pohánka na bylinkovom masle, za ktorú naše dievčatá získali najväčšie ocenenie – 1. miesto. Zároveň Marianna Fedoroňková získala 1. miesto aj v teoretickej časti súťaže.

V rytme dobrej hudby a nálady prišla naše dievčatá podporiť aj pani riaditeľka RNDr. Mária Makutová a pani zastupkyňa Ing. Zuzana Bilá. Veľké poďakovanie patrí aj CVČ Giraltovce, ktoré nám bolo napomocné pri príprave súťažiacich v rámci krúžkov Nové trendy v gastrónomii a Mladá gazdinka.

Súťaž bola pre všetkých zúčastnených prínosom po odbornej stránke, príjemným spoločenským stretnutím žiakov a učiteľov z rôznych škôl s naslovovzatými odborníkmi z praxe.

Po úspešnom tohoročnom kole sa tešíme na stretnutie v budúcom 8. ročníku súťaže.

Ing. Fecková, Ing. Čepanová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist