Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


ČISTENIE LESOPARKU DUKLA 2018 PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 27 Apríl 2018 11:40

ČISTENIE LESOPARKU DUKLA 2018

V predvečer Dňa Zeme  20. 4. žiaci III. HA s triednym učiteľom Ing. Milanom Tchirom uskutočnili aktivitu mimo areálu našej školy, ktorou bolo čistenie lesoparku Dukla. Je to pre žiakov Spojenej školy už tradičná akcia, pretože lesopark Duklu si členovia kolégia v rámci programu Zelená škola vybrali ako miesto, o ktoré sa budú starať a využívať ho aj na rôzne environmentálne aktivity.

Vyzbierali pri tom 6 vriec odpadu a vyčistili prístupové cesty k lesoparku a aj miesta na opekanie v ňom. Taktiež pomohli s osadením vtáčích búdok, ktoré pripravili študenti 2. a 3. ročníka SOŠ arm. gen. L. Svobodu. Tí v rámci odborného výcviku vyrobili 10 vtáčích búdok, ktoré umiestnili na stromy v lesoparku  a ukázali, že ich výrobky sú užitočné nielen pre človeka, ale aj pre prírodu.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k tomu, že lesopark Dukla je opäť čistý a veríme, že v ďalších rokoch, keď budeme opakovať túto aktivitu, bude odpadkov v ňom stále menej.

Ing. Milan Tchir – koordinátor programu Zelená škola

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko