Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


ŽIAČKY SPOJENEJ ŠKOLY ÚSPEŠNÉ V SÚŤAŽI KUKUČÍNOVA LITERÁRNA REVÚCA PDF Tlačiť E-mail
Streda, 02 Máj 2018 06:40

ŽIAČKY SPOJENEJ ŠKOLY ÚSPEŠNÉ V SÚŤAŽI

KUKUČÍNOVA LITERÁRNA  REVÚCA

Prvé slovenské literárne gymnázium v Revúcej v spolupráci s Maticou slovenskou v tomto školskom roku uskutočnilo už 14. ročník celoslovenskej súťaže pre žiakov 8. a 9. ročníka Kukučínova literárna Revúca. Súťažilo sa v poézii, próze a v publicistike. Každý rok sa jej úspešne zúčastňujú aj žiaci Spojenej školy vo Svidníku.

V tomto roku sa súťaže zúčastnili dve deviatačky, Soňa Cimbalová a Lívia Kuriplachová. Do súťaže bolo zaslaných 154 literárnych prác od 103 autorov. Zverejnené výsledky začiatkom apríla ukázali, že naše žiačky patrili medzi najlepších účastníkov súťaže. V publicistike patrí Soni Cimbalovej zlaté pásmo  za prácu Jedlo má veľkú cenu, nepatrí do koša a  navyše s druhou  prácou Folklór - naše dejiny bola zaradená do strieborného pásma. V poézii si vypísala Soňa Cimbalová aj Lívia Kuriplachová   strieborné pásmo. Našim oceneným žiačkam blahoželáme a prajeme ešte veľa tvorivých síl a nápadov.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko