Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


TÝŽDEŇ HLASNÉHO ČÍTANIA PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 03 Máj 2018 10:23

TÝŽDEŇ  HLASNÉHO  ČÍTANIA

V apríli sa žiaci 5.AZ,6.AZ a 7.AZ  zúčastnili šestnásteho ročníka Týždňa hlasného čítania. Vybrali si  týždeň v mesiaci apríl a v škole si každý deň čítali a plnili súťažné aktivity.


S knihou na farmárskom trhu, z ktorého nakúpili postupne sedem druhov zeleniny. Okrem zoznámenia sa zo zeleninou, ktorú museli podľa opisu spoznať a splniť aj ďalšie sprievodné úlohy, zbierali po splnení každej úlohy jednotlivé písmenká, z ktorých si na konci týždňa  vyskladali správnu odpoveď na hlavnú otázku. Písmenká boli  porozhadzované, takže ich museli zoradiť do správneho poradia, a tak získať správnu odpoveď. Hlavná otázka znela: Ako sa volá základný kameň pre každého veľkého aj malého čitateľa na celom svete, bez poznania ktorého by mu boli všetky rozprávky a príbehy utajené a nespoznané? Správna odpoveď:  ABECEDA.  Myšlienkou tejto akcie je zblížiť svet dospelých so svetom detí prostredníctvom príbehov a rozprávok a aj takýmto spôsobom pomôcť deťom objaviť svet príbehov plných múdrostí, zábavy i poučenia.

Po absolvovaní súťaže triedy získali certifikát. Naskenované vyplnené prihlášky zúčastnených tried putovali organizátorom Hlasného čítania a teraz už len čakať, či sa na niektorú z tried usmeje šťastie pri žrebovaní.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko