Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


SIEDMACI NAVŠTÍVILI HASIČSKÚ STANICU VO SVIDNÍKU PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 07 Máj 2018 06:55

SIEDMACI NAVŠTÍVILI  HASIČSKÚ STANICU VO SVIDNÍKU

„ To, čo my nazývame hrdinstvo, hasiči nazývajú každodenná práca. ˮ

4. mája na deň sv. Floriána, patróna všetkých hasičov a záchranárov, sa 7.AZ  zúčastnila Dňa otvorených dverí v priestoroch Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Svidníku. Na uvedenom podujatí prežili zaujímavý deň.

Pozreli si zázemie stanice aj mobilnú hasičskú techniku. Najzaujímavejšou informáciou bola skutočnosť, že od ohlásenia a prijatia správy o udalosti po výjazd záchranných posádok majú hasiči veľmi krátky čas (malo by to byť 60 sekúnd), za ktorý musia v patričnom ustrojení nasadnúť do pripravených áut a vyraziť na miesto udalosti. Zoznámili sa s hasičskou technikou v podobe rôznych typov hasičských a záchranárskych áut, štvorkolky, dýchacieho prístroja i záchranného člna, ale aj s prostriedkami, ktoré sú určené na  zásahy  pri dopravných nehodách. Veľkú pozornosť vzbudil hasič v obleku proti sálavému teplu pripomínajúci kozmonauta v skafandri. Upútalo ich auto s výsuvnou plošinou, ktorú si niektorí aj vyskúšali. Mali možnosť si vyskúšať   striekať vodu z hadice alebo sadnúť do kabíny hasičského auta a chvíľu sa pozerať na svet očami hasiča.

Deň otvorených dverí sa niesol  v príjemnej atmosfére počas teplého, takmer letného dňa.

Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko