Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


POSTUP DO CELOSLOVENSKÉHO FINÁLE V NEMECKEJ JAZYKOVEJ SÚŤAŽI PDF Tlačiť E-mail
Streda, 16 Máj 2018 13:09

POSTUP DO CELOSLOVENSKÉHO FINÁLE V NEMECKEJ JAZYKOVEJ SÚŤAŽI

Usilovnosť, záujem o štúdium nemeckého jazyka a  kreativita Michaely Surdeníkovej, žiačky 8. ročníka sa znova pretavili vo vytúžený postup do celoslovenského finále v súťaži Môj slovník z reality.

Minulý rok bola jej snaha ocenená a s 1. miestom vybojovaným spomedzi dvadsiatich piatich súťažiacich získala aj tablet a jazykové publikácie. Projekt môj slovník z reality je projekt zameraný na slovnú zásobu v cudzích jazykoch určený pre individuálnych účastníkov a realizuje sa od roku 2013. Zadanie pre tvorenie slovníkov sa mení a je pre každý ročník projektu iné. Minulý rok sme si zvolili kreslenú formu slovnej zásoby a tento rok zase okúsili svet fotografie. Slovník tvorilo 65 slov, každé jedno slovíčko Miška odfotila a doplnila nemeckým a slovenským ekvivalentom a nemeckými frázami. Práca to bola náročná, ale nesmierne zaujímavá a obohacujúca. Miška si pod odborným dohľadom p. uč. Ignáca, ktorý sa fotografovaniu venuje už dlhé roky, rozšírila svoje vedomosti aj o túto oblasť. Z jazykovej stránky nadobudla väčšiu istotu v nemeckom jazyku, ktorý sa zdá byť síce náročný, ale po objavení jeho pravidiel začína byť logický a zaujímavý. Veríme, že aj tento rok odborná porota ocení Miškinu snahu, pedantnosť a nápaditosť a jej práca opätovne prinesie zaslúženú odmenu.

Mgr. Tatiana Braslavská

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko