Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


ŠTUDENTI HOTELOVEJ AKADÉMIE VO SVIDNÍKU NA OSLAVE SVADBY PRINCA HARRYHO A MEGHAN PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 25 Máj 2018 13:06

ŠTUDENTI HOTELOVEJ AKADÉMIE VO SVIDNÍKU NA OSLAVE SVADBY PRINCA HARRYHO A MEGHAN

V sobotu 19. mája celý svet so záujmom prežíval britskú kráľovskú svadbu princa Harryho a úspešnej americkej herečky Meghan Marklovej. Veľkolepá udalosť sa konala v Kaplnke sv. Juraja na zámku Windsor.

Keďže svadby sa mohlo zúčastniť iba okolo 600 pozvaných hostí, British Embassy v Bratislave sa rozhodlo zorganizovať oslavu spomínanej svadby aj na Slovensku. Osláv v Bratislave sa zúčastnilo viac ako 200 pozvaných hostí, medzi nimi aj Rebeka Slivovičová a Frederik Ganaj, žiaci Hotelovej akadémie vo Svidníku, ktorých sprevádzala Ing. Helena Čepanová a Jaroslav Leňo.

Ešte v januári 2018 sa naši žiaci zúčastnili súťaže v carvingu (dekoratívnom vyrezávaní do ovocia a zeleniny) na gastronomickej výstave Danubius Gastro v Bratislave. Výstavu si prišiel pozrieť aj Britský veľvyslanec pán Andy Garth, ktorého práca našich šikovných žiakov natoľko očarila, že sa rozhodol pozvať nás prezentovať toto umenie  na oslave kráľovskej svadby. Výnimočné  pozvanie sme s radosťou a nadšením prijali.

Oslava sa konala v záhrade rezidencie veľvyslanca pod Slavínom. Kompozíciu z vyrezávaných melónov a zeleniny sme inštalovali na čestnom mieste pri vstupe do rezidencie ešte pred začiatkom slávnosti. Od 12. hodiny začali prichádzať prví hostia. Už pri bráne stalo „vyzdobené svadobné auto“, pri ktorom sa hostia mohli odfotiť. Nasledoval prípitok – šampanské, podávali sa  malé, drobné chuťovky. Na spríjemnenie oslavy hrala živá hudba. Nasledoval slávnostný príhovor veľvyslanca pána Gartha, ktorý nezabudol privítať aj žiakov z Hotelovej akadémie vo Svidníku. Bolo to skvelé a veľmi nás to potešilo. Celý priebeh svadby zo zámku Windsor hostia sledovali na veľkoplošnej obrazovke, popri tom sa podávalo občerstvenie. Po ukončením sobáša v Kaplnke sv. Juraja sazačal slávnostný obed formou bufetu, krájanie a podávanie svadobnej torty.

Ďalším prekvapením pre nás bolo, keď sa nám prišiel osobne poďakovať pán veľvyslanec a na znak spokojnosti sa s nami spoločne odfotil. Podotkol, že rád by navštívil našu školu a spoznal aj ďalších šikovných žiakov a kolegov.

Z oslavy kráľovskej svadby sme odchádzali spokojní, šťastní a plní pozitívnych zážitkov  a dojmov. Vo večerných hodinách sme ešte spoznávali historické zakutia mesta. Po príchode domov a do školy sme s radosťou a potešením rozprávali o všetkých zážitkoch z oslavy svadby princa Harryho a Meghan Marklovej.

Týmto sa chceme srdečne poďakovať predovšetkým pánovi veľvyslancovi  Garthovi za pozvanie, riaditeľke školy RNDr. Makutovej a Združeniu rodičov pri OA Svidník za ústretovosť a pomoc. Našim šikovným študentom R. Slivovičovej a F. Ganajovi želáme veľa profesionálnych úspechov v carvingu a talentovaných nasledovníkov.

Ing. Helena Čepanová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko