Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 23. September 2021

Dnes má meniny Zdenka
Zajtra má meniny Ľuboš

Kde nás najdete


NÁVŠTEVA MÚZEA UKRAJINSKEJ KULTÚRY PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 05 Jún 2018 06:47

NÁVŠTEVA MÚZEA UKRAJINSKEJ KULTÚRY

Žiaci 3.BZ sa 31. mája zúčastnili exkurzie do Múzea ukrajinskej kultúry, kde si prezreli hlavnú kultúrno-historickú expozíciu. Milá pani sprievodkyňa poskytla stručnú a pre tretiakov prijateľnú charakteristiku prírodno-klimatických pomerov regiónu, ako aj prehľad dejín osídlenia a národných buditeľov. Veľmi ich upútala prírodovedná časť, kde mohli vidieť srnca, jeleňa, diviaka v životnej veľkosti. Páčili sa im aj kroje a nástroje každodennej potreby, ktoré si naši predkovia vedeli vyrobiť sami. Prehliadku sme zakončili krátkym filmom o ťažkom živote v našom kraji v minulosti. Po zaujímavej exkurzii žiakom padlo vhod chladivé občerstvenie v podobe zmrzliny. Žiakom sa takéto vyučovanie zážitkovou formou veľmi páčilo.

Mgr. Slavka Pilipová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko