Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


LITERÁRNE POSTAVY OŽILI PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 11 Jún 2018 07:54

LITERÁRNE POSTAVY OŽILI

Zaujímavý projekt, nad ktorým žiaci šiesteho ročníka na hodine slovenského jazyka pracovali a ktorý žiakov zaujal, bol projekt Galéria literárnych postáv.

 

Výstupom projektu bolo stvárnenie literárnej postavy, ktorú si vybrali a svojím monológom ju charakterizovali. Ožili najmä rozprávkové postavy z kníh, ako sú Kocúr v čižmách, Snehulienka a sedem trpaslíkov, Pipi Dlhá Pančucha, Herry Potter, Anna zo Zeleného domu, 101 dalmatíncov, Miki Maus ... Žiakom sa hodina veľmi páčila, pretože prostredníctvom postáv si nielen učivo zopakovali, ale sa aj niečo nové naučili. Na vlastnej koži zažili niečo zaujímavé, čo im vytvorilo  skutočné spomienky, ktoré pretrvajú omnoho dlhšie  ako  namemorované vedomosti.

Mgr. Anna Lažová

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko