Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


CELOSLOVENSKÉ KOLO SÚŤAŽE DUCHNOVIČOV PREŠOV PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 14 Jún 2018 07:20

CELOSLOVENSKÉ KOLO SÚŤAŽE DUCHNOVIČOV PREŠOV

Vnímať krásu písaného slova je veľkou vzácnosťou človeka. V prednese poézie, prózy, vlastnej tvorby v rusínskom jazyku ju dokážu vnímať žiaci našej Spojenej školy, ktorí sa 11.6.2018 zúčastnili celoslovenskej súťaže

Duchnovičov Prešov v  Divadle A. Duchnoviča v Prešove. Laura Surdrníková, Laura Hibeľová, Michaela Surdeníková a Jakub Kaliňak dokázali svoju kvalitu a odprezentovali kus svojho ja s patričnou úctou a aj preto patrili medzi najlepších a zo súťaže si odniesli dve prvé miesta, jedno druhé a jedno tretie miesto.

Nech im táto vzácnosť našej dnešnej doby zostane, aby aj takýmto spôsobom šírili ľúbezné slová našich predkov a svoje vnútorné cítenie.

Mgr. Anna  Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko