Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Sabína
Zajtra má meniny Dobromila

Kde nás najdete


MAĽOVANIE NA CHODNÍK PDF Tlačiť E-mail
Streda, 20 Jún 2018 07:28

MAĽOVANIE NA CHODNÍK

Zväz Rusínov – Ukrajincov SR v Prešove v spolupráci s Podduklianskym osvetovým strediskom vo Svidníku zorganizoval 15.6.2018 XIV. ročník výtvarnej súťaže v maľovaní na chodník „Folklórne pastelky“. Náplňou tohto podujatia bolo prostredníctvom výtvarného prejavu prehĺbiť vzťah k folklóru, ľudovej kultúre nášho regiónu a zároveň podporiť záujem detí o kultúrne dianie v našom meste. Našu školu reprezentovali dve družstvá .

Svoje zodpovedne premyslené folklórne návrhy preniesli spoločne ako jeden tím na chodník. Obidve družstvá pracovali s radosťou a uvoľnením. So svojou  prácou boli všetci spokojní a tešili sa zo svojho záverečného výsledku.  V II. kategórii získali  žiaci 2.miesto za zaujímavý výtvarný prejav s názvom Milujeme slovenský folklór. Tancujúci pár nakreslili aj žiačky v III. kategórii, za ktorý im udelili 3. miesto. Je úžasné, že náš folklór sa dá vyjadriť aj výtvarným prejavom.

Mgr. Jana Nagajdová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko