Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


ŠTUDENTSKÁ KONFERENCIA PROGRAMU POZNAJ SVOJE PENIAZE PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 26 Jún 2018 09:23

ŠTUDENTSKÁ KONFERENCIA PROGRAMU POZNAJ SVOJE PENIAZE

V centrále Slovenskej sporiteľne v Bratislave sa v dňoch 14. a 15. júna 2018 uskutočnil deviaty ročník Študentskej konferencie v rámci programu Poznaj svoje peniaze, ktorú organizovala Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s Nadáciou Slovenskej sporiteľne. Na konferenciu sa prihlásili študenti stredných škôl, ktorí absolvovali program Poznaj svoje peniaze a spracovali tému súvisiacu s finančným vzdelávaním súčasne prepojenú so životom.

Podmienkou bolo aj zrealizovanie praktického činu v reálnom živote. Praktickým činom si študenti overili vedomosti na základe použitia poznatkov a zároveň zručnosti v praxi – reálnom živote.

V tomto ročníku sa prihlásilo na konferenciu 62 prác z celého Slovenska. Z nich odborná komisia vybrala 15 prác, ktoré boli prezentované na Študentskej konferencii. Svoju prácu na tému Investovanie prezentovali študentky III. A triedy obchodnej akadémie Spojenej školy vo Svidníku  Michaela Baková, Ivana Kocáková a Radka Pavelčaková. Študentky úspešne obhájili svoju prácu a zodpovedali na otázky odbornej komisie a ostatných účastníkov konferencie. Za tvorivé spracovanie tém boli účastníci konferencie ocenení.

Súčasťou konferencie bola aj prehliadka priestorov pobočky a centrály Slovenskej sporiteľne a oboznámenie sa s prácou v bankovom sektore.

Študenti účasťou na konferencii sa nielen prezentovali svojimi prácami,  ale v príjemnej atmosfére nadobudli a vymenili si skúsenosti v jednotlivých témach finančnej gramotnosti.

Klimová Margita

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko