Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


HOLOKAUST ,, HODNOTA ŽIVOTA V MINULOSTI A DNES“ PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 13 September 2018 09:28

HOLOKAUST ,, HODNOTA ŽIVOTA V MINULOSTI A DNES“

Dňa 10. septembra 2018 sme si na našej škole pripomenuli 2. svetovú vojnu a holokaust, najhoršie činy nacizmu, ktoré sa ľudstvu kedy mohli stať. Naším cieľom bolo sprostredkovať žiakom minulosť, ktorá by sa už nikdy nemala zopakovať. Práve preto sme pre nich prichystali tvorivý deň plný nápadov a skvelých aktivít.

 

Žiaci 1. - 4. ročníka v spolupráci so ŠKD sa zamerali na tvorivú činnosť, ktorá ich najviac baví. Keďže počas holokaustu ľudia často zabúdali na hodnoty, ktoré by ich mali spájať, poprosili sme našich žiakov, aby popremýšľali nad najlepším pozitívnym skutkom, ktorý kedy urobili voči kamarátovi, rodine a na základe toho si vzájomne pomohli. Žiaci kreslili a premýšľali nad činom pomoci voči svojmu blížnemu.

Pre žiakov 5. – 7. ročníka sme zorganizovali besedu, ktorá sa zameriavala na uvedomenie si hodnoty života a odlišnosť ponímania tejto hodnoty v minulosti a dnes. Pripomenuli sme im ľudské práva, dôležitosť priateľstva a vzájomnej pomoci. Na základe filmovej ukážky,, Chlapec v pruhovanom pyžame“, pochopili, že si majú vážiť hodnoty, ktoré v živote majú, svoju rodinu, bezpečie a pocit istoty.

Žiaci 8. – 9. ročníka sledovali film ,,Nedodržaný sľub“, ktorý ich veľmi  zaujal. Hlavný hrdina, žid Martin Friedmann, unikal pred smrťou vďaka svojmu hrdinstvu a výborným futbalovým schopnostiam.  Na základe tohto skutočného príbehu  žiaci vnímali aj politicko - spoločenské zmeny vo vojnovom Slovensku. V rámci rozvoja čitateľskej gramotnosti sa žiaci 9. ročníka na hodine literatúry prečítaním príbehov snažili vcítiť do osudov ľudí, ktorí prežili toto kruté obdobie.

Veríme, že práve takéto aktivity zanechajú v našich deťoch odkaz, ako sa majú jeden k druhému správať a vážiť si jeden druhého.

Mgr. Nikola Mihoková

Mgr. Róbert Franko

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie