Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


JESENNÁ FANTÁZIA Z PLODOV ZEME PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 18 Október 2018 14:01

JESENNÁ FANTÁZIA Z PLODOV ZEME

Jeseň je čarovné ročné obdobie hmýriace farbami. Jeseň je aj časom zberu dozrievajúcich plodov, ktoré sme s láskou a trpezlivosťou na jar zasadili. Jeseň je ideálna na prechádzky po uliciach plných popadaného lístia, relax a návraty domov spestrené hľadaním pokladu v podobe gaštanov, žaluďov...

 

Jedným slovom jesenná fantázia...Jesenná fantázia z plodov zeme je aj názov súťaže, ktorú každoročne vyhlasuje Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku s cieľom posilniť vzťah detí a mládeže k prírode, vážiť si produkty, ktoré z nej získavame, spoznávať ich význam pre zdravie človeka a prostredníctvom vlastnej fantázie a kreativity im dať iný výtvarný a dekoratívny význam. Táto jesenná tvorivá aktivita nadchla aj našich žiakov, ktorí svoju predstavivosť pretavili do nádherných pestrofarebných diel vytvorených z prírodných jesenných materiálov ako sú tekvice, gaštany, šípky, mach, lístie aj koreňová zelenina. Ich snahu a trpezlivosť ocenila aj odborná porota a naša škola získala spomedzi ostatných súťažiacich najviac ocenení. Žiaci 4. ročníka získali za kolektívnu prácu 1. miesto v I. kategórii. Žiačky 8. ročníka sa potešili až dvom 2. miestam v II. kategórii. Výstava všetkých „zeleninových“ diel je sprístupnená všetkým záujemcom pred budovou POS. Víťazi si odniesli krásne ceny, ktoré môžu používať na hodinách výtvarnej výchovy a tvoriť tak ďalšie umelecké skvosty.

Mgr. Tatiana Braslavská, Mgr. Slávka Pilipová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie