Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


ROZPRÁVKY, BÁJKY, POVESTI A PRÍBEHY NEPOZNAJÚ HRANICE PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 29 Október 2018 08:25

ROZPRÁVKY, BÁJKY, POVESTI A PRÍBEHY NEPOZNAJÚ HRANICE

Začiatkom októbra sme sa s deťmi zo ŠKD zapojili do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Jeho hlavnou myšlienkou bolo motivovať žiakov k čítaniu a k priateľskej spolupráci medzi školami. Organizátor projektu, Slovenská pedagogická knižnica, vytvára zo zaregistrovaných škôl partnerské dvojice, ktoré si navzájom vymenia záložky do kníh.


Potešilo nás, že nám pridelili ZŠ z Prahy - Wonderland Academy.

Pri vzájomnom kontakte prostredníctvom elektronickej pošty sme si vymenili

základné informácie onašich školách. Deti si so záujmom prezreli webovú stránku (https://www.wonderlandacademy.cz/o-skole) a s chuťou sa pustili  do samotnej tvorby záložiek.  Inšpirovali sa prečítanými rozprávkami, bájkami, povesťami a knižnými príbehmi. Kreslili svoje obľúbené postavy ako napríklad Popoluška, Červená čiapočka, Maťko a Kubko, Danka a Janka... Snažili sa, aby  vlastnoručne zhotovený darček v podobe záložky do knihy rovesníkov z Čiech zaujal svojou farebnosťou, či rôznym tvarom. Odporúčali im, aby  si tie knihy vo voľnom čase  prečítali.

Sprievodnou aktivitou projektu bolo vytvorenie Knihy priateľstva. Skupina starších deti zostavila obrázkový slovník českých a slovenských slovíčok. K ilustráciám  priraďovali dvojjazyčné výrazy, ktoré vyhľadali na internete. Spoznali mnoho nových slov, pre nich  doteraz neznámych.  Ba pozastavili  sa aj nad  tým, koľko slov  je v češtine a slovenčine  podobných. Kniha vznikla na pomoc novým priateľom, aby sme si navzájom lepšie porozumeli.

Veríme, že naša spolupráca s partnerskou školou neskončila iba pri jednorazovej aktivite - výmene záložiek, ale aj naďalej zostaneme v priateľskom kontakte.

vychovávateľky ŠKD

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie