Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


DEŇ PSK – VÝTVARNÁ SÚŤAŽ „ZAUJÍMAVOSTI PREŠOVSKÉHO KRAJA“ PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 05 November 2018 08:16

DEŇ PSK – VÝTVARNÁ SÚŤAŽ „ZAUJÍMAVOSTI PREŠOVSKÉHO KRAJA“

V rámci dní Prešovského samosprávneho kraja pod názvom Dvere dokorán,  ktoré pravidelne už od roku 2007 PSK organizuje, sme sa zapojili do bohatého sprievodného programu a pre návštevníkov pripravili rôzne špeciálne aktivity. Jednou z nich bola aj výtvarná súťaž „Zaujímavosti  Prešovského kraja“ pre žiakov základnej školy rozdelená do dvoch kategórii.  I. kategória: žiaci 1. – 4. ročníka, II. kategória: žiaci 5. – 9. ročníka.


Žiaci sa témy zhostili s veľkou zodpovednosťou a rôznymi výtvarnými  technikami a postupmi sa pokúsili zvečniť nesmierne množstvo unikátnych historických pamiatok Prešovského kraja. Spod ich rúk sa vynárali majestátne hrady a zámky, vojenská technika a pamätníky, drevené kostolíky ako aj exponáty ľudovej architektúry v skanzene. Za svoju kreativitu a originálne vnímanie okolitého sveta si malí i veľkí umelci vyslúžili nielen obdiv, ale aj krásne umiestnenie a vecné ceny. Všetky víťazné práce sú v rámci výstavy inštalované vo vestibule školy a prístupné všetkým návštevníkom.

Mgr. Tatiana Braslavská

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie