Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


SKUTOČNÍ ĽUDIA = SKUTOČNÉ KNIŽNICE PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 05 November 2018 08:17

SKUTOČNÍ ĽUDIA = SKUTOČNÉ KNIŽNICE

V školskej klubovni sa nám v pondelok 22.10. pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc predstavili skutočné osobnosti života v 1. Československej republike. Zavítali k nám a priblížili nám svoje životné osudy osobnosti kultúrneho a spoločenského života našej spoločnej minulosti.

Osobne nás navštívil sám tatíček Masaryk a priblížil nám nielen svoj pracovný, ale aj súkromný život. Keďže sme aj obchodná akadémia, zavítali k nám aj osobnosti obchodu, miliardári 1.ČSR a to vynálezca František Křižík, úspešný muž s neľahkým osudom, a aj krajčírka a návrhárka Hanna Podolská, ktorá sa nám predviedla svoju garderóbu. Na záver sme si vypočuli ozajstnú pamätníčku Věru Sosnarovú, hrdú „Čechoslováčku“ (ako sa sama nazýva). Jej životný príbeh a posolstvo v nás ešte dlho budú rezonovať.

Počas tohto výnimočného dňa sme mali možnosť obzrieť si a aj sa dotknúť skutočných predmetov, ktoré boli vyrobené v Československu. Boli to  poštové známky, bankovky, knihy, telefón, písací stroj, hodiny, odznaky, rozličné mince... Obzvlášť cenná bola minca z roku 1918.

Mgr. Erika Saloňová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko