Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


DEŇ PSK – ČÍTANIE ROZPRÁVOK V MŠ PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 05 November 2018 08:47

DEŇ PSK – ČÍTANIE ROZPRÁVOK V MŠ

„Ak chcete, aby boli vaše deti inteligentné, čítajte im rozprávky. Ak chcete, aby boli vaše deti viac inteligentné, čítajte im viac rozprávok.“


Túto krásnu myšlienku raz povedal Albert Einstein, a preto aj my, žiačky 2.A - Simona Siroková, Tatiana Vasilenková, Sabína Krajkovičová a Anastázia Bobáková sme sa rozhodli túto ideu podporiť. V rámci dňa Prešovského samosprávneho kraja sme deťom v Materskej škole Generála Svobodu vo Svidníku čítali rozprávkové knihy. Aj keď takéto malé deti knihy samé čítať ešte nevedia, už v útlom veku sme v nich chceli vzbudiť rozvíjanie fantázie, predstavivosti a hravosti, kladný vzťah ku knihám, a naučiť ich poznávať význam kníh v živote človeka najmä hravou formou. Taktiež sme im zahrali krátke bábkové divadielko O troch prasiatkach, kde naším cieľom bolo pomocou morálneho ponaučenia, ktoré vyplývalo z divadielka, poukázať na dôležitosti stavania pevných základov v živote.

Na záver sme pre nich mali pripravené malé darčeky v podobe sladkých perníkov. A my si z toho odnášame mnoho skúseností, ale hlavne dobrý pocit.

Simona Sirokova, Spojena škola

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie