Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


STEELPARK KOŠICE PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 22 November 2018 08:37

STEELPARK   KOŠICE

„ Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať.

A keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.“                      J.K.Lavater

Dňa 24.10.2018 sme sa so žiakmi 3.AZ, 3.BZ, 4.AZ zúčastnili exkurzie v Steelpark Košice. Steelpark je park vedy a zábavy.

 

Prináša malým i veľkým zážitok zo spoznávania. Cieľom bolo prežiť hodinu matematiky zábavnou a hravou formou. Podarilo sa. Aj keď sa žiaci len hrali, veľa sa pri tom naučili, a pritom si to vôbec neuvedomovali. Rozvíjali svoje logické myslenie,  matematické postupy násobenia. Čo bolo najdôležitejšie, tešilo ich to. Fascinujúc  expozícia je zameraná na výrobu ocele, spoznávanie chemických, fyzikálnych javov, geológie, bezpečnosti i strojárstva. Ponúkla nám aktívne hranie sa s vyše 50 exponátmi: prekopávali sme sa do stredu Zeme, triedili kovový odpad a pomocou magnetu ho prevážali na skládku, pracovali pri vysokej peci .. Ako spomienku na dnešný deň si žiaci mali možnosť zakúpiť technické hračky, hlavolamy. Veríme, že to bola naša prvá, no nie posledná návšteva parku vedy.

Mgr. Ingrid Lukáčová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie