Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


VIEŠ, ČO JEŠ ? PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 23 November 2018 07:51

VIEŠ, ČO JEŠ ?

Svetová zdravotnícka organizácia pravidelne vyzýva ľudí k zdravému spôsobu stravovania z dôvodu narastajúceho počtu civilizačných ochorení ako sú cukrovka, srdcovo-cievne ochorenia, obezita, nádorové ochorenia a iné. Žiaci našej školy si túto dôležitú skutočnosť pravidelne pripomínajú zapájaním sa do rôznych projektov a aktivít súvisiacich so zdravou výživou, ale aj v rámci vyučovania prvouky a prírodovedy.

 

Tentoraz sa žiaci primárneho vzdelávania zúčastnili besied s odborníčkou na zdravú výživu pani  Ufnárovou, ktorá im pútavou formou vysvetlila, čo znamená žiť zdravo a aké sú zásady zdravého životného štýlu. Naučili sa, aké potrebné je jesť pestro a striedmo, ktoré potraviny prospievajú nášmu telu, a ktoré naopak naše zdravie poškodzujú. Uvedomili si, aké dôležité je nejesť ťažké jedlá krátko pred spaním, obmedziť konzumáciu cukru, nezdravých tukov a presolených potravín. Žiaci pochopili význam zdravého stravovania pre ich telesný a psychický vývin. Podrobnejšie informácie o vyváženej strave majú k dispozícii na nástenke na chodbe školy.

Význam zeleniny a ovocia v našom jedálničku vyzdvihli žiaci so svojimi triednymi učiteľmi na spoločných netradičných hodinách. Vytvorili chutné, zdravé a veselé  pochúťky z jesenného  ovocia a zeleniny. Príjemne sa zabavili, veľa naučili, ale aj ochutnali. Krásne a inšpiratívne výtvory prezentovali v klubovni základnej školy, kde ulahodili nejednému oku i hladnému brušku. Prítomní žiaci najviac potešili svoje oči pri zhliadnutí svojich zdravých maškŕt. Zistili, že chuť nie je jediný zmysel, ktorému robíme pri jedení radosť. S jedením úzko súvisí aj náš čuch a zrak. A práve oči si pochutnali na pripravenom jedle skôr ako chuťové poháriky.

Mgr. Slávka Pilipová

Mgr. Tatiana Braslavská

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie