Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


KUCHÁR A CUKRÁR SPOJENEJ ŠKOLY HA – SVIDNÍK 2019 PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 08 Február 2019 14:18

KUCHÁR A CUKRÁR SPOJENEJ ŠKOLY HA – SVIDNÍK 2019

Dňa 30. a  31. 01. 2019 sa v cvičnej kuchynke Hotelovej akadémie Spojenej školy Svidník pod záštitou riaditeľky školy RNDr. Márií  Makutovej uskutočnila súťaž o najlepšieho kuchára a cukrára  HA  za rok 2019.


V príjemnej atmosfére súťažiaci preverovali svoje sily v nových trendoch gastronómie a cukrárenskej výroby.

Pre kuchárov podmienkou a základnou surovinou pri príprave dvoch porcií hlavného jedla  bolo bravčové karé a iné ľubovoľné suroviny. Súťaže o najlepšieho kuchára sa zúčastnilo šesť družstiev z prvého, druhého, tretieho a piateho ročníka. Žiaci prejavili dobré znalosti v oblasti nových trendov gastronómie a správnej technológie prípravy jedál.

Veľmi ťažkú úlohu mala aj hodnotiaca komisia. Po dôkladnom zvážení vyhodnotila ako najlepšie hlavné jedlo Bravčové karé so šalátom z červenej repy a chrenovou omáčkou. Jedlo pripravili žiaci 3. ročníka Annamária Šottová a Róbert Karsa. Na druhom mieste skončili žiaci  2. a  5. ročníka Adrián Juhás a Frederik Ganaj, tretie miesto patrilo dvojici žiakov 1. ročníka Martinovi Rusinovi a Kevinovi Pipasovi.

Súťaži o najlepšieho cukrára HA 2019 sa zúčastnilo päť družstiev. Úlohou bolo pripraviť ľubovoľný reštauračný dezert. Pri jeho príprave žiaci prejavili svoje technologické schopnosti, inovatívnosť a  kreativitu. Porota sa rozhodla udeliť prvé miesto žiačkam 1. ročníka Juliáne  Tomčukovej a Viktórii Oleárnikovej za Čokoládovú bezlepkovú tortu. Druhé miesto získali žiaci 2. ročníka Michaela Lešňáková  a Adam Motyka a tretie miesto porota udelila dvojici žiačkam 1. ročníka Simone Dičkovej a Simone Hudákovej.

Celý priebeh súťaže sa niesol v dobrej a veselej atmosfére. Tešíme sa na ďalší ročník o najlepšieho kuchára a cukrára  HA.

Ing. Nataša Fecková

 

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist