Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


VIEM, ČO ZJEM PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 15 Február 2019 08:09

VIEM, ČO ZJEM

V tomto školskom roku sme sa rozhodli s deťmi zo ŠKD zapojiť do celoslovenského projektu Viem, čo zjem. Zábavnou formou si osvojili čo je pre ich zdravie prospešné a čo im môže uškodiť. Projekt pozostáva z dvoch povinných kôl prednášok a dobrovoľných súťaží. Za tie môžu školy získať bonusové body a vyhrať pomôcky na cvičenie v hodnote 500 Eur.


V prvom kole staršie deti absolvovali prednášku na tému Pestrá strava s Janou Ufnárovou, pracovníčkou RÚVZ SR. Prostredníctvom rôznorodých aktivít zisťovali, ako by malo vyzerať zloženie zdravého jedálneho lístka.

V druhom kole počas celého týždňa vychovávateľky realizovali prednášky Hygiena potravín, Ovocie a zelenina, Riziká zlého stravovania a Pitný režim. Deti sa naučili, ako čo najlepšie rozmiestniť potraviny v chladničke. Dozvedeli sa, že by si mali všímať na obaloch potravín zloženie a dátum spotreby. Zamýšľali sa, prečo je také dôležité mať vo svojom jedálnom lístku dostatok ovocia a zeleniny. Oboznámili sa so základnými poruchami zlého stravovania, ako je prejedanie, málo pohybu či nedostatok tekutín. Zahrali si interaktívnu hru a dozvedeli sa, aké dôležité je dodržiavať pravidelný pitný režim.

V závere týždenného bloku deti nakreslili obrysy postáv FITKA A TUKOŽRÚTA. Kamarátov „kŕmili“ získanými vedomosťami a spoločne zhodnotili ich stravovacie a pohybové návyky.

Po jarných prázdninách  pripravujeme pre deti ďalšiu zaujímavú aktivitu projektu „Máme radi H2O“. Ich úlohou bude navrhnúť a nakresliť plagát so svojim vlastným „zlepšovákom“,  akým budú dodržiavať pitný režim. Pomôckou k téme je jednoduchý vzorec, že na každý 1 kg svojej hmotnosti by mali vypiť 50 ml tekutín.

Deti vďaka projektovým aktivitám získali cenné vedomosti. Našou snahou bolo motivovať ich k pestrej a pravidelnej strave, ktorá  môže pozitívne ovplyvniť ich každodenné úspechy v škole alebo pri športových výkonoch.

vychovávateľky ŠKD

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie