Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 01 Marec 2019 07:55

OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

 

Dňa 14. februára 2019 sa uskutočnil 11. ročník Okresného kola Dejepisnej olympiády pod vedením IUVENTY, Slovenského inštitútu mládeže, ktorý každoročne v našom meste organizuje Centrum voľného času Svidník.

 

Na túto súťaž sa cieľavedome a s veľkým odhodlaním pripravovali naši najšikovnejší žiaci, ktorých zaujíma história. Žiaci 6. a 7. ročníka študovali poznatky o Slovensku v rímskej dobe, o veľkom sťahovaní národov až do obdobia príchodu Slovanov po vznik Veľkej Moravy. Najstarší sa venovali obdobiu Československa v rokoch 1968 až 1989. Táto téma bola zvolená z dôvodu päťdesiateho výročia tzv. Československej jari a tridsiateho výročia pádu komunistickej diktatúry.

Naši žiaci získali výborné umiestnenia:

Kategória F – Ľudmila Lukáčová, 6.AZ – 1. miesto

Kategória E – Laura Surdeníková, 7.AZ – 3. miesto

Kategória D – Filip Vygoda, 8.AZ – 1. miesto a postup na krajské kolo

Kategória C – Michaela Surdeníková, 9.AZ – 4. miesto

Našim šikovným žiakom blahoželáme a tešíme sa z ich úspechov. Veríme, že ich súťaž obohatila a získali nové skúsenosti a aj naďalej budú úspešne reprezentovať našu školu.

Mgr. Nikola Mihoková

Mgr. Róbert Franko

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist