Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


15 ROKOV CVIČNÝCH FIRIEM A JA FIRIEM NA SPOJENEJ ŠKOLE VO SVIDNÍKU PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 01 Marec 2019 10:26

15 ROKOV CVIČNÝCH FIRIEM A JA FIRIEM NA SPOJENEJ ŠKOLE VO SVIDNÍKU

Mladí podnikatelia cvičných firiem a  JA firiem z prešovského, košického kraja a z družobných škôl z Centra Ksztalcenia zawodowego i ustawicznego w Przemyslu z Poľskej republiky a Užhorodskeho torhoveľno ekonomičneho koledž z Ukrajiny,  si otestovali svoje podnikateľské zručnosti už na  15. ročníku  Medzinárodnej  prehliadky  cvičných  firiem a JA firiem, 26. februára 2019  na Spojenej škole vo Svidníku.


Účastníkov a hostí prehliadky privítala  RNDr. Mária Makutová, riaditeľka Spojenej školy, taktiež predsedníčka hodnotiacej poroty  Katarína Siváková a mladí podnikatelia sa pustili do obchodovania.

Jednou z kľúčových zručností dnešnej doby je považovaná podnikavosť. Študenti, ktorí ju rozvíjajú sú lepšie uplatniteľní na trhu práce a pre život. A práve na takomto podujatí, majú možnosť aplikovať teoretické poznatky  v praxi, schopnosť pracovať v tíme, komunikovať, riešiť problémy, kriticky a samostatne myslieť, kreatívne tvoriť a využívať marketingové nástroje na uplatnenie sa na trhu. Jednotlivé firmy sa prezentovali v rôznych oblastiach obchodu, remesiel a služieb -  turistika a cestovanie, cateringové služby, ručné práce a dekoratívne predmety, módne odevy, čaje, cukrovinky, ale aj sušienky pre domácich miláčikov.

V tradícii pokračujú aj JA firmy Sweets Made a ECO - DECOR, ktoré  pracujú v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia pod záštitou neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko, n.o. v študijnom odbore Obchodná akadémia. Od ostatných sa líšia najmä obsahom a charakterom svojej reálnej činnosti – organizovanie spoločenských podujatí (študentský ples na SŠ), charitatívna činnosť,  realizácia obchodnej činnosti – prevádzkovanie školského bufetu a veľmi zaujímavou ponukou vlastných výrobkov.

Na celý priebeh súťažnej prehliadky dohliadalo prísne oko porotcov, ktorí

rozhodli o takomto umiestnení CF: Zlaté pásmo –  Sweets Made (SŠ Svidník) a Elit´s,  (SSOŠ Giraltovce), Strieborné pásmo – P.A.W. (SSOŠ Košice), PODKOVA (Ukrajina), HERBATKOWO (Poľsko) a Brondzové pásmo –  PARADA  (Ukrajina), HANDMADE (Poľsko), World Adventure (SŠ Svidník),My Fly (SŠ Svidník), ECO – DECOR (SŠ Svidník) a BioSvet (SSOŠ Giraltovce). Porota udelila aj ďalšie ceny: najlepší reprezentant firmy Iveta Zavodová (Sweets Made SŠ Svidník), najzaujímavejší katalóg – PARADA (Ukrajina) a najpútavejšia prezentácia – My Fly (SŠ Svidník).

Je to výnimočné, keď mladí ľudia si plnými dúškami užívajú mladosť a už rozmýšľajú ako budovať vlastnú firmu.

Ing. Jana Drábová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist