Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


PRVÁCI VSTÚPILI DO SVETA KNÍH PDF Tlačiť E-mail
Streda, 13 Marec 2019 08:00

PRVÁCI VSTÚPILI DO SVETA KNÍH

„Existuje veľa ciest, ako obohatiť detský svet. Láska ku knihám je tou najlepšou zo všetkých.“
Jacqueline Kennedy

Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Kniha, najväčší priateľ človeka, od nepamäti patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Aj keď mnohí ho už nevnímajú tak intenzívne, u nás to bolo presne naopak.

Napriek tomu, že naši malí prváci ešte nepoznajú všetky písmená, čítajú veľmi radi. S radosťou teda prijali pozvanie do Podduklianskej knižnice vo Svidníku. V knižnici ich milo privítala pracovníčka knižnice pani Mgr. Anna Popiková.  Zoznámila žiakov s priestormi knižnice, vysvetlila im spôsob vyhľadávania kníh a správne zaobchádzanie s nimi. Prečítala žiakom zaujímavé úryvky z detských kníh, o ktorých spoločne diskutovali. V detskom oddelení si žiaci mohli vybrať a listovať v rozprávkových knihách a encyklopédiách. Žiakom boli vystavené prvé čitateľské preukazy. Niektorí  si hneď knihu vybrali a vypožičali.  Z knižnice odchádzali  spokojní, obohatení o nové zážitky a s knihou v ruke.

Je veľmi dôležité rozvíjať u žiakov pozitívny vzťah k čítaniu a ku knihám. V knihe máme predovšetkým vidieť svojho priateľa a učiteľa zároveň. Kniha má za úlohu rozvíjať našu fantáziu, pomáha nám rozširovať našu slovnú zásobu a tiež nás núti rozmýšľať. Preto si treba knihy vážiť a snažiť sa, aby nám skrášľovali život. Veď nie nadarmo sa hovorí, že dom bez knihy je ako telo bez duše.

Mgr. Lucia Smaržiková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist