Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


VIAC ČÍTATE PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 19 Marec 2019 10:57

VIAC ČÍTATE

„ Čím viac čítate, tým sa viac naučíte.

Čím viac sa naučíte, tým viac miest objavíte.“

Dr. Seuss

V rámci 20. ročníka Marca – mesiaca kníh a zároveň Týždňa slovenských knižníc zúčastnili sa žiaci 3.AZ a 3.BZ našej školy čitateľského maratónu, ktorý organizovala 5.3.2019 Podduklianska knižnica vo Svidníku. Ide o súťaž v čítaní pre žiakov tretích ročníkov základných škôl v meste Svidník.


Dvadsať minút bol čas vyhradený pre každú zúčastnenú triedu na čítanie rozprávkovej knihy. Text rozprávky bol rozčlenený približne na desať riadkové časti. Po prečítaní danej časti vystriedal prvého čítajúceho, druhý žiak. Vystriedalo sa trinásť žiakov v rámci stanoveného času. Menovite: K. Csonková, T. Piňko, J. Drimák, M. Bahleda, K. Tkáčová, R. Diničová, P. Karsa, D. Kysela, M. Harvilko, K. Fedoročková, V. Paligová, M. Ferenc, E. Tomová. Všetci žiaci cítili veľkú zodpovednosť, rešpekt, ale aj radosť z čítania. V rámci škôl sme si vybojovali, lepšie povedané „ vyčítali“ 2. miesto. Víťazná škola nás predbehla tesne o jedného čitateľa. Výsledok nás všetkých teší, no zároveň nás zaväzuje, aby sme v čítaní nepoľavili, ba naopak čítali stále viac a viac.

Mgr. I. Lukáčová,  Mgr. J. Nagajdová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist