Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


ETWINNING NA SPOJENEJ ŠKOLE – NAPRIEČ ČESKOSLOVENSKOM PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 21 Marec 2019 09:20

ETWINNING NA SPOJENEJ ŠKOLE – NAPRIEČ ČESKOSLOVENSKOM

Spojená škola vo Svidníku a SŠ Náhorní Praha spolupracujú na projekte Napříč Československem. Iniciátorom projektu boli študenti z Prahy, ktorých zaujala história nášho spoločného štátu po rozpade Rakúsko-Uhorska.


Bolo veľmi zaujímavé spolupracovať na tomto projekte a nahliadnuť bližšie do udalosti v priebehu dejín keď Česi a Slováci vytvorili spoločný štát.  Bližšie sme spoznávali život významných osobnosti, ktorí sa zapísali  do našich spoločných dejín v období vzniku a trvania Československa. Výsledky bádania boli zaznamenané na prezentáciách v PowerPointe  a predstavené   spolužiakom obchodnej akadémie, II.A triedy. Následne obe partnerské strany usporiadali videokonferenciu, kde sa podelili o výsledky svojich zistení s partnerskou školou v Prahe. Česko-Slovenský dialóg sa konal vo veľmi priateľskom duchu a odniesli sme si pekné aj úsmevné zážitky.

Priestor Twinspace ponúka viacero možností. Umožňuje najmä priestor  pre spoluprácu učiteľov a žiakov z celej Európy s využitím moderných informačných a komunikačných prostriedkov v bezpečnom virtuálnom prostredí a v nemalej miere možnosť uplatňovať inovatívne metódy v rámci vyučovania.

Ing. Angela Hanusová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist