Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


MAJÚ NIEČO NAVYŠE, NO STÁLE SÚ TO ĽUDIA PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 22 Marec 2019 08:13

MAJÚ NIEČO NAVYŠE, NO STÁLE SÚ TO ĽUDIA

21. marca sme si spoločne pripomenuli Svetový deň Downovho syndrómu. Genetické ochorenie, ktoré je spôsobené nadpočetným chromozómom, sme si priblížili prednáškou a zároveň sme sa zapojili do ponožkovej výzvy.

 

S touto myšlienkou ako prvá prišla nadácia Jeroma Lejeuna a organizácia World Youth Alliance, ktorá podporuje ľudí s týmto syndrómom. Prečo ponožky? Pretože otočené pätami k sebe pripomínajú chromozóm, ktorý majú ľudia s Downovým syndrómom navyše. Rozdielnymi ponožkami sme aj my dali najavo, že je absolútne prirodzené byť odlišný a nie je to nič, za čo by sme sa mali hanbiť.

Hoci majú niečo navyše, stále sú to ľudia, ktorí majú rovnaké city, potreby a sny ako ktokoľvek iný. Urobme všetko preto, aby sa cítili v našom svete ako doma a nemuseli vnímať odlišnosť ani počas všedných dní.

Mgr. Radka Cerulová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie