Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


DO ŠKOLY VÁS VOLÁM ... PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 05 Marec 2019 00:00

DO ŠKOLY VÁS VOLÁM ...

Na známosť sa všetkým dáva,

celkom nová, čerstvá správa:

otvára sa naša škola, ktorá vás dnes všetkých volá.

Všade deti a smiech letí, slnko tu aj v zime svieti.

... aj týmito veršami vítali  predškolákov naši žiaci v rámci rozprávkového  divadielka, kde im v úlohe zvieratiek navštevujúcich lesnú školu nielen krásne zarecitovali, zaspievali, ale aj zatancovali.

 

Zápis detí do prvého ročníka sa totiž nezadržateľne blíži, a preto sme predškolákom a ich rodičom v našom meste a okolí otvorili brány našej školy, aby sme  im pomohli správne sa rozhodnúť. Čaká ich predsa deväť rokov povinnej školskej dochádzky, a preto je dôležité stráviť ich v príjemnom, podnetnom a estetickom prostredí. O tom, že naša škola v sebe spája učenie a zábavu sa mohli presvedčiť všetci tí, ktorí v dňoch 5. – 7. marca do nej zavítali a strávili tu hravé popoludnie, počas ktorého sa aj veľa naučili.

Púť našich najmenších pokračovala po nasadení si špeciálnych okuliarov, pomocou ktorých objavovali tajomný svet záhad, zahrali sa totiž na malých vedcov. Ako môžeme nafúkať balón bez úst? Vedia hrozienka tancovať? Ako pôsobí magnetická sila? Ako vyrobiť lávovú lampu? Môže malý pohár zmiznúť vo veľkom? Na všetky tieto otázky už naši predškoláci poznajú odpoveď vďaka pokusom, ktoré im predviedli naše šikovné pani učiteľky. V tvorivej dielni si svojou usilovnosťou vyrobili krásnu spomienku na tento deň – ušatého zajaca v rámčeku, ktorý si aj nápadito ozdobili. A keďže časom vyhladli, hor sa do školskej jedálne trošku si zamaškrtiť! Aj tu deti naplno využili svoju fantáziu a z chlebíka, čokoládovej nátierky a rôznych druhov ovocia vytvorili originálne tváričky – zajkov, medvedíky, psíkov, mačičky... Po takejto hostine si až prsty oblizovali. Nuž a čo tak si po dobrom jedle zašportovať? Ani o pohybové aktivity nebola v ten deň núdza. V telocvični si každý mohol vybrať obľúbenú činnosť, k dispozícii bola jazda na kolobežkách pomedzi značky, prekážkový beh, hod guľou do škatule v podobe zajaca, zbieranie hračiek počas jazdy na skateboarde či lezenie po lavičke.

Naši predškoláci odchádzali so svojimi rodičmi domov plní zážitkov z takto nevšedne stráveného popoludnia. Často bolo z detských ústočiek počuť otázku: „Prídeme tu ešte?“

My v Spojenej škole dúfame, že áno, radi vás tu znova uvidíme. Brány našej školy sú otvorené pre všetky zvedavé a učenia chtivé deti, a preto: „Vitajte všetci, veľkí aj maličkí, tešíme sa na vaše usmiate tváričky!“

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie