Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


DARČEK PRE MODRÚ PLANÉTU PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 28 Marec 2019 14:38

DARČEK PRE MODRÚ PLANÉTU

Svetový deň vody si deti ŠKD na Spojenej škole tohto roku pripomenuli formou týždenného projektového bloku. Aktivitami ich sprevádzala imaginárna kamarátka VODNÁ  KVAPKA, ktorá pre ne každý deň vymýšľala rôzne úlohy.


V aktivite Voda okolo nás deti do makety vodnej kvapky kreslili činnosti, pri ktorých ju každý deň využívajú. Vznikli nádherné obrázky znázorňujúce umývanie, varenie, pranie, polievanie, hasenie požiaru a pod.

S vodným cyklom sa zoznámili prostredníctvom pohybovej dramatizácie Deň v živote vodnej kvapky. Aktívne sa zapojili do jej deja a zahrali rozmanité podoby vody v prírode, ako para, mrak, dážď...

Vodné inkognito sa nieslo v réžii populárnej televíznej show. Súťažiaci si svoje mozgové závity potrápili pri odhaľovaní identity zvierat a rastlín vodného ekosystému.

Po teoretickej časti na deti čakali zážitkové a pohybové aktivity. Zasúťažili si v spievaní piesní o vode, skladali papierové lodičky, zabavili sa pri športových aktivitách Vodného viacboja.

V záverečnej aktivite Darček pre Modrú planétu sa deti vžili do úlohy radcov. Kamarátom písali cenné rady ohľadom šetrenia vodou i o spôsoboch, ako udržať vodu na našej planéte čo najčistejšiu. Tieto odkazy predstavujú akýsi pomyselný dar pre našu planétu. Hoci Zem nemá ruky a dary nemôže prijať tak ako človek, je celkom isté, že jej s našimi deťmi urobíme veľkú radosť, ak ušetríme nejeden liter vody alebo ju ochránime pred znečistením.

vychovávateľky ŠKD

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist