Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


NA SPOJENEJ ŠKOLE SA STRETLI NAJLEPŠÍ VYREZÁVAČI DO OVOCIA A ZELENINY PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 28 Marec 2019 15:47

NA SPOJENEJ ŠKOLE SA STRETLI NAJLEPŠÍ VYREZÁVAČI DO OVOCIA A ZELENINY

Nové trendy v gastronómii sa orientujú na používanie nových a často aj netradičných surovín, na úroveň servírovania jedál, výzdobu stolov a slávnostne vyzdobených sál na spoločenské podujatia. Čoraz výraznejšie postavenie si ako súčasť modernej gastronómie upevňuje aj umenie Carving fruit – umenie vyrezávania do ovocia a zeleniny.


Preto na Spojenej škole vo Svidníku sa dňa 27.3.2019 opäť stretli najlepší vyrezávači do ovocia a zeleniny, aby predviedli umenie Carving fruitu počas 8. ročníka Carpatia Carving Cup 2019. Spomínanej súťaže sa zúčastnili žiaci z Hotelovej akadémie Košice, Hotelovej akadémie Kežmarok, Strednej odbornej školy gastronómie a služieb v Prešove a samozrejme aj z Hotelovej akadémie vo Svidníku. Záštitu nad touto súťažou prevzala pani riaditeľka školy Mária Makutová. Súťažiacich prišiel pozdraviť aj pán poslanec PSK Ján Vook, ktorý vo svojom príhovore ocenil ich tvorivosť a poprial veľa dobrých a kreatívnych nápadov.

Komisia mala veľmi náročnú úlohu pri hodnotení, lebo všetky práce boli nezvyčajné, nápadité, precízne a esteticky doladené.

Ako najlepších na 8. ročníku Carpatia Carving Cup 2019 komisia určila týchto súťažiacich: Danku Haľkovú – SOŠ Prešov

Frederika Ganaja – HA Svidník

Jakuba Balogu – SOŠ Prešov

Gabiella Simko – cena riaditeľky školy

Aj na základe spomínanej súťaže vidíme, že žiaci  majú skutočný záujem o gastronómiu, chcú byť naozaj dobrými odborníkmi vo svojej profesii a čoraz viac sa zaujímajú aj o modernú súčasť gastronómie – Carving fruit.

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl a chuti ďalej sa zdokonaľovať v tomto krásnom umení.

Ing. Helena Čepanová

.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist