Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


OLYMPIÁDA MLADÝ ÚČTOVNÍK 2019 PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 11 Apríl 2019 07:14

OLYMPIÁDA MLADÝ ÚČTOVNÍK 2019

Slovenská komora certifikovaných účtovníkov a spoločnosť KROS a.s. Žilina zorganizovali 22. ročník súťaže pre študentov stredných škôl v účtovníctve – Olympiáda Mladý účtovník 2019.


Olympiáda Mladý účtovník je celoštátna súťaž pre študentov stredných škôl a obchodných akadémií v účtovníctve a v programe OMEGA. Jej cieľom je zvyšovanie prestíže účtovníctva ako odborného predmetu a zároveň motivácia študentov pri štúdiu účtovnej problematiky. Olympiáda prebieha na účtovnom softvéri OMEGA-podvojné účtovníctvo, ktorý vyvíja spoločnosť KROS, a.s. Žilina.

Výsledky školského kola:  1.miesto – Nikola Oleárniková

2.miesto – Sebastián Cuprišin

3.miesto – Viktória Putoráková

Na regionálne kolo v Košiciach 20. marca 2019 postúpili Nikola Oleárniková a Sebastián Cuprišin zo 4.A. Študenti riešili súvislý príklad z roku 2018, od začiatočného účtu súvahového, cez zaúčtovanie účtovných prípadov, výpočet a zaúčtovanie dane z príjmov, až po uzávierku účtov a účtovnú závierku s vypracovaním účtovného výkazu Účtovná závierka. Umiestnili sa na 20. mieste  Nikola Oleárniková a na 21. mieste Sebastián Cuprišin zo 32 prihlásených študentov.

Touto prestížnou súťažou sa Spojená škola, Obchodná akadémia vo Svidníku zaraďuje medzi  najlepšie obchodné akadémie v Prešovskom kraji v oblasti účtovníctva a daňovníctva.

Ing. Jana Drábová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist