Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


KOŠICKÝ KUCHÁR 2019 PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 26 Apríl 2019 11:52

KOŠICKÝ KUCHÁR 2019

Dňa 16.04.2019 sa študenti Hotelovej akadémie vo Svidníku zúčastnili VI. Jarnej gastronomickej výstavy jedál a cukrárenských výrobkov v Košiciach, ktorú vyhlásil Košický klub SZKC, Congress Hotel Centrum Košice a SOŠ J. Bocatia.

V kategórii kuchár Junior - varenie naživo si súťažiaci mali pripraviť 2 porcie moderného inovatívneho teplého pokrmu v časovom limite 45 minút na tému: pasta   ( domáce cestoviny vyrobené priamo na súťaži) ako hlavné jedlo. Pokrm vychádzal z gastronomických a  kulinárskych tradícií Slovenska, prípadne  jeho jednotlivých regiónov a musela byť zohľadnená sezónnosť použitých  surovín. Farby našej školy obhajovali štyria súťažiaci: Martin RUSIN žiak 1. ročníka HA,  Adrián   JUHÁS  žiak  2.  ročníka  HA,  žiak   4.  ročníka   HA,  Filip  KANDALIK a Frederik GANAJ žiak 5. ročníka HA. Pod dohľadom prísnej poroty sa naši žiaci zhostili svojej úlohy veľmi profesionálne. Preukázali veľmi dobre zručnosti, teoretické znalosti, kreativitu, ukladanie výrobkov v oblasti modernej gastronómie. V kategórií cukrár Junior  našu školu prezentovali žiačka 1. ročníka HA Juliána TOMČUKOVÁ a žiačka  4. ročníka HA Kristína KURUCOVÁ. Súťažná téma „Sladká jarná bodka“ bola prezentovaná dvomi reštauračnými  dezertmi. Veľkú radosť nám urobila žiačka 4. ročníka HA. Kristína KURUCOVÁ s Tvarohovo-jahodovým dezertom  a malinami a  s Čokoládovým pokušením. Za svoje dezerty v silnej konkurencií obsadila krásne 3. miesto. Súťaž sa niesla v dobrej atmosfére. Žiaci si opäť rozšírili  potrebné skúsenosti, vedomosti a celkový prehľad o nových trendoch v gastronómii. Zo súťaže sme odchádzali spokojní a už teraz sa tešíme na nový ročník Košického kuchára 2020.

Ing. Nataša Fecková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist