Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


NECHAJME ŽIAKOV VYTVORIŤ VLASTNÚ MAPU PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 24 Máj 2019 08:04

NECHAJME ŽIAKOV VYTVORIŤ VLASTNÚ MAPU

Zamysleli sme sa niekedy nad tým, že vyučovanie môže byť zábavné a tvorivé? Práve takéto učenie prináša žiakom nový spôsob nadobúdania vedomostí a zručností. Skúsili ste už so študentmi vytvárať ich vlastné mapy a mapové náčrty? My áno. Naši prváci Obchodnej akadémie Spojenej školy to zvládli výborne a náramne ich to bavilo.

 

V predmete geografia a hospodárska geografia sme tvorili so žiakmi aj počas vyučovania. Úlohou žiakov bolo vytvoriť mapový náčrt a zobraziť v ňom politickú a fyzickogeografickú charakteristiku Ameriky. Žiaci vytvorené mapy využívali pri učení sa v školskom prostredí, ale aj doma. Táto činnosť rozvíjala ich geografické znalosti  a na základe nich spoznávali topografiu skúmaného územia.

Veď prečo nedokázať, že spojitosť učenia sa funguje aj s mapami prostredníctvom ktorých dokážu žiaci rozvíjať svoju kreativitu a tvorivosť?

Nadchnime žiakov možnosťou spoznávať svet aj tvorivou činnosťou a zdokonaľovať ich zručnosti a kreatívne schopnosti.

Mgr. Nikola Mihoková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist