Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


KRAJSKÉ KOLO SLÁVIK SLOVENSKA PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 06 Jún 2019 07:03

KRAJSKÉ KOLO SLÁVIK SLOVENSKA

Dňa 30. mája sa v priestoroch PKO v Prešove konalo krajské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2019. Okres Svidník reprezentovala aj naša žiačka 6.ročníka, Ľudmila Lukáčová, ktorá súťažila v II. kategórii. Prvou piesňou, ktorou sa odprezentovala, bola rusínska pieseň Ta tak mene ťažko. Ej, beťar ja dzivočka bola druhá pieseň, ktorú vybrala a nacvičila  p. učiteľka Mgr. A. Suváková. Na  akordeóne Ľudku doprevádzala Mgr. Ingrid Lukáčová.  Organizátor pripravil pre všetkých hodnotný kultúrny program vďaka ľudovému súboru Rozmarija.


Výkony súťažiacich hodnotila päťčlenná porota v zložení: PaedDr. A. Derevjaniková,    A. Servická, M. Ťasková, Mgr. Marušinová, Mgr. Michal Kišeľák - metodik DJZ .

V II. kategórii súťažilo 12 speváčiek s krásnymi hláskami a výbornými speváckymi výkonmi. Na naše veľké potešenie zlaté pásmo s postupom na celoslovenské kolo získala naša Ľudka. Celoslovenské kolo sa bude konať v dňoch 25. – 26. 6. v budove Slovenského rozhlasu v Bratislave. Ľudke srdečne gratulujeme a držíme jej palce v národnom finálovom kole.

Mgr. Ingrid Lukáčová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist