Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 07 Jún 2019 08:31

CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM

V týchto dňoch prebieha týždeň čítania deťom po celom Slovensku. Vďaka tomu druháci našej základnej školy strávili jednu vyučovaciu hodinu naozaj netradične. V Podduklianskej knižnici im pani knihovníčky čítali rozprávky. Žiaci si so záujmom a niekedy aj s otvorenými ústami vypočuli krásne príbehy o  udatnom princovi, prefíkanej ježibabe a nespokojnej žihľave. Vyskúšali si tvoriť rozprávku spoločne a zistili, že je to zábavne a inšpirujúce.

 

Nad týmto podujatím prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Pravidelné hlasné čítanie rozvíja jazyk, slovnú zásobu, formuje budúceho čitateľa a aj jeho písomný prejav. Čítanie veľkých malým je o budovaní vzájomnej dôvery, o pocite istoty, ochrany a o pravom zázemí.

Čítajme deťom 20 minút každý deň. Každý deň bude o zážitok krajší!

Mgr. Slavka Pilipová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie