Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


„OHEŇ NÁŠ DARCA“- KEŽMAROK 2019 PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 11 Jún 2019 07:24

„OHEŇ NÁŠ DARCA“- KEŽMAROK 2019

V malebnom prostredí historického mesta Kežmarok sa žiaci 1., 2. a 4. ročníka Spojenej školy Hotelovej akadémie vo Svidníku, Martin RUSIN, Adrián JUHÁS a Filip KANDALIK, zúčastnili dňa 05. 06. 2019  gastronomickej súťaže v grilovaní  „Oheň náš darca 2019 “ v Kežmarku.

V silnej konkurencii družstiev z celého Slovenska žiaci súťažili o najlepšie grilované  predjedlo a grilované hlavné jedlo. Na Hlavnom námestí v Kežmarku, pod prísnym dohľadom poroty, naši žiaci  predviedli dobré vedomosti a zručnosti  pri grilovaní predjedla – Šampiňónovo- cuketová bruschetta s parmezánom, hlavného jedla  - Grilované TOFU so zeleninou, pyré z Hokkaido, pečené zemiaky na grile a v servírovaní jednotlivých jedál s prezentáciou vín. Súťaž sa niesla v rytmoch hudby a dobrej nálady. Priamo pred očami publika sa žiaci prezentovali  svojimi vedomosťami  a zručnosťami pri príprave grilovaných pokrmov. Porota veľmi pozitívne ocenila prácu našich žiakov a najväčšiu radosť mali naši žiaci zo zisku prvého miesta a získaní  ocenenia „ Najlepšie predjedlo“. Nové vedomosti o trendoch gastronómie a zdravé súťaživé sebavedomie im  budú  veľkou inšpiráciu do budúcnosti. Už teraz sa tešia  na ďalší ročník súťaže „ Oheň náš darca “  2020 v Kežmarku.

Ing. Nataša Fecková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist