Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


JA Firma ECO PDF Tlačiť E-mail
Streda, 12 Jún 2019 13:13

JA Firma ECO – DECOR – likvidačné valné zhromaždenie

JA Firma ECO - DECOR vznikla  28. novembra 2018 na ustanovujúcom valnom zhromaždení. Firmu založilo 14 žiakov 3. ročníka obchodnej akadémie v rámci programu Aplikovanej ekonómie pod záštitou neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko.


Tento program umožňuje študentom aplikovať teoretické nadobudnuté skúsenosti o fungovaní podnikateľského subjektu  okamžite v praxi. Učia sa byť zodpovednými, vedieť sa rozhodovať a viesť JA Firmu. Študenti zakladajú skutočnú firmu, simulujú akciovú spoločnosť a prechádzajú všetkými krokmi života podniku: od založenia, plánovania, marketingu, vlastnú činnosť až po likvidáciu firmy a rozdelenie zisku na konci školského roka. Študenti pracujú s reálnymi peniazmi a ponúkajú reálne výrobky a služby.

Naša JA Firma  sa zaoberala výrobou zaujímavých výrobkov – dekoratívnych predmetov z ekologických materiálov, šumivé bomby do kúpeľa, štýlové tričká, pečeného ovocného čaju. Zorganizovala  úspešný Študentský ples a viedla školský bufet.

Dňa 5. júna 2019  na likvidačnom valnom zhromaždení ukončila JA Firma ECO - DECOR svoju činnosť. Rozdelila dosiahnutý výsledok hospodárenia a ku každej akcii v hodnote 2 Eurá vyplatila dividendu 0,50 Eur.

Práca v JA Firme je náročná, ale je cestou za úspechom a ako sa stať v reálnom živote životaschopným a úspešným!

Jana Drábová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist