Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


MAĽOVANIE NA CHODNÍK PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 22 Jún 2019 05:45

MAĽOVANIE NA CHODNÍK

Slávnosti kultúry Rusínov-Ukrajincov Slovenska vo Svidníku sú najstarším folklórnym festivalom na Slovensku. Festival sa koná každoročne v polovici júna v areáli amfiteátra vo Svidníku a priľahlých priestoroch. Tohto roku to bolo už po 65 - krát.

Festival prezentuje ľudové tradície a kultúru pôvodného etnika na severovýchode Slovenska. Okrem bohatého kultúrneho programu si účastníci tejto slávnosti môžu vychutnať aj rôzne sprievodné akcie. Jednou z nich je aj maľovanie na chodník žiakov materských a základných škôl na pešej zóne. Pravidelne sa ho zúčastňuje aj naša škola so skupinou žiakov 1. a 2. stupňa. Téma maľovania je úzko spätá s folklórom a tradíciami. Tento rok sme si so žiačkami z 2. stupňa zvolili obraz náročný na stvárnenie – dievčatá tancujúce karičku.  Horúce slnko komplikovalo kresliacim ich prácu, no nevzdávali a čoskoro pretavili svoju kreativitu, talent a usilovnosť do nádherného obrazu hýriaceho pestrými farbami. Ani mladší žiaci sa nenechali zahanbiť a podali úžasný „farebný“ výkon. Zavše si z čela rukami špinavými od kried a uhlíkov utierali kropaje potu, ktoré však vymenili slzy šťastia, keď odborná porota vyhodnotila dielo žiačok 2. stupňa ako najlepšie v ich kategórii. Obraz zaujal porotu dynamikou pohybu a farebnosťou. Dievčatám blahoželáme a dúfame že o rok prvenstvo znova obhájime.

Mgr. Tatiana Braslavská

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist