Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


OLYMPIJSKY DEŇ 2019 PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 28 Jún 2019 07:29

OLYMPIJSKY DEŇ 2019

Dňa 25.6.2019 sa na Spojenej škole vo Svidníku konal  Olympijský deň, ktorý je projektom Slovenského olympijského výboru. Cieľom je masovo zapojiť mládež na celom Slovensku do pohybových aktivít a pokúsiť sa pozitívne ovplyvniť nerovnovážny vývoj mladej generácie,

 

v ktorom intelektuálne aktivity a pasívne trávenie voľného času čoraz viac prevažujú nad pohybovými aktivitami a telesným rozvojom. Aj naša škola sa aktívne zapojila do tohto projektu a zorganizovala už IV. ročník.

Žiaci boli rozdelení podľa veku do 3 kategórií :

Ml. žiaci  - 5 – 7 ročník

St. žiaci  - 8 – 9 ročník

Žiaci strednej školy

Súťažilo sa v piatich disciplínach:

 1. Beh na 60m
 2. Vrh guľou
 3. Skok do výšky
 4. Šplh na lane
 5. Beh na 800m

Olympijský festival začal olympijskou hymnou po ktorej mala príhovor riaditeľka školy. Po príhovore zložili olympijský sľub športovci a rozhodcovia. Celkovo sa do súťaže zapojilo 25 žiakov základnej školy a 10 žiakov strednej školy. Súťažilo sa v duchu hesla olympijských festivalov detí a mládeže: „Rýchlejšie, vyššie, silnejšie, čestne a v priateľstve".  Víťazi obdŕžali medaile.

Výsledky:

Ml. žiaci:

 1. miesto – Kancián, Ferenc
 2. miesto – Škretáč
 3. miesto – Dziak

Ml. žiačky:

 1. miesto – Hošková
 2. miesto – Miňová M.
 3. miesto – Pasztorová S.

St. žiaci:

 1. miesto – Haluška
 2. miesto – Cina, Škreptáč A.
 3. miesto – Vorobeľ F.

St. žiačky:

 1. miesto – Miňová E.
 2. miesto – Červeňaková
 3. miesto – Surdeniková M.

SŠ žiaci:

 1. miesto – Marjov
 2. miesto – Šellong
 3. miesto – Juhás

Tešíme sa opäť o rok.

Mgr. Branislav Popik

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko