Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


ĽUDMILA LUKÁČOVÁ ZLATÝM SLÁVIKOM SLOVENSKA PDF Tlačiť E-mail
Streda, 03 Júl 2019 14:44

ĽUDMILA LUKÁČOVÁ  ZLATÝM SLÁVIKOM SLOVENSKA

Dňa 26. júna 2019 sa v koncertnej sále Slovenského rozhlasu v Bratislave pod záštitou operného speváka Petra Dvorského uskutočnil 29. ročník celoslovenskej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii Slovenskej ľudovej piesne -  Slávik Slovenska 2019.


Ako zdôraznil tajomník ústrednej poroty PhDr. Peter Štilicha, rodák z Vyšného  Orlíka, tohto ročníka sa zúčastnilo vyše 35 000 detí z viac ako 2200 škôl, ktoré museli prejsť sitom školských, okresných a krajských kôl. Do finále sa dostalo 24 najlepších speváčikov zo všetkých krajov Slovenska, ktorí súťažili v troch kategóriach. Súťažiacich doprevádzal Orchester ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu v  Bratislave pod vedením Miroslava Dudíka.

V druhej kategórii Spojenú školu vo Svidníku zastupovala Ľudmila Lukáčová, ktorá natoľko zaujala odbornú porotu, že si vyspievala 1. miesto a získala Zlatého Slávika. Ľudka hneď pri prvej účasti v celoslovenskom kole v silnej konkurencii zvíťazila, za čo jej patrí veľká gratulácia. Z úst poroty zazneli hodnotenia ako „talent nad talenty“, „geniálny talent“.

Ďakujeme našej „veľkej“ malej speváčke za vzornú reprezentáciu nielen našej školy, DFS Makovička, mesta Svidník, ale aj celého okresu a  Prešovského samosprávneho kraja.

Veľká vďaka patrí najmä Pánu Bohu za talent, ktorým Ľudku obdaril. Za hlas, ktorým teší nás rodičov, ale aj širokú verejnosť. Pani učiteľke Mgr. Anne Suvákovej, ktorá tento talent rozvíjala a posúvala ďalej, ako aj celej rodine za podporu. Chceme sa poďakovať aj všetkým ľuďom, ktorí Ľudku podporovali a v myšlienkach boli s ňou.

Ľudka svoj talent tohto roku už potvrdila ziskom titulu laureát v speváckych súťažiach Vianočná hviezdička, Spevy môjho rodu a ešte ju čaká účasť na Makovickej strune v Bardejove, ako aj množstvo vystúpení s DFS Makovička a Sonečko.

Ešte raz veľká gratulácia a prajeme veľa radosti zo spevu..

Mgr. Ingrid Lukáčová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie