Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. September 2023

Dnes má meniny Michal
Zajtra má meniny Jarolím

Kde nás najdete


FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 24 September 2019 15:06

FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ

Vedia žiaci prevziať zodpovednosť za svoje finančné rozhodnutia?  To sme zisťovali  počas blokového vyučovania zameraného na finančnú gramotnosť v stredu 18. 9. Na prvom stupni sa žiaci formou prezentácie dozvedeli ako a kde vznikli prvé peniaze , zopakovali si hodnotu mincí a bankoviek , ktoré používame,

 

ako aj ochranné znaky , ktoré majú zabrániť ich falšovaniu. Vymieňali si svoje poznatky o bohatstve a chudobe, vytvárali svoj vlastný hodnotový rebríček. V praktickej aktivite sa zahrali na obchodníkov a kupujúcich, kde využili svoje  doterajšie vedomosti  o financiách.  Z plastelíny vyrobili vlastný návrh  eura a plastovú pokladničku - prasiatko. Starší žiaci  sa zúčastnili besedy o sporení a poistení s finančnými poradkyňami zo spoločnosti  Allianz. Dozvedeli sa ako treba hospodáriť s väčším objemom peňazí, ako si poistením chrániť svoj majetok .  Svoje vedomosti si overili v závere školenia  kvízom, za správne odpovede boli šikovní žiaci odmenení.U žiakov mali  aktivity zamerané na finančnú gramotnosť veľký  úspech. Veríme, že ich privedieme  k tomu, aby sa zamysleli nad skutočnými hodnotami a peniaze vnímali ako dôležitý prvok pri zabezpečovaní životných potrieb, ale nie ako  jediný životný cieľ.

Mgr. Slavka Pilipová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko