Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. September 2023

Dnes má meniny Václav
Zajtra má meniny Michal

Kde nás najdete


≠ BEACTIVE – pohyb nás baví PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 30 September 2019 12:20

≠ BEACTIVE – pohyb nás baví

Školský klub detí ako súčasť Spojenej školy sa zapojil do športovej kampane, ktorá v týchto dňoch prebieha v celej Európe. Prečo sa vôbec Európsky týždeň športu v duchu ≠BEACTIVE koná? V dnešnej dobe je prirodzená potreba deti - hýbať sa, do veľkej miery obmedzovaná výdobytkami techniky. Oveľa radšej trávia voľný čas pred televíznou obrazovkou alebo pri počítači. Práve preto vychovávateľky pre svojich zverencov pripravili športovo-zábavné hry, ktoré mali rozhýbať „lenivé telá“ a vysvetliť im, že je lepšie cvičiť ako leňošiť a priberať.

 

Aktivita piatkového popoludnia Štafetové bežecké hry pre zdravie sa skladala z dvoch blokov.

V prvom športovom bloku si deti mohli overiť svoju pohybovú zdatnosť. Keďže nám počasie prialo, využili sme na dané štafetové hry školský dvor. Deti sme rozdelili do troch družstiev, vyskúšali si beh klokanov, prenášanie vrchnáčikov pomocou štipcov a plnili aj ďalšie zábavné úlohy. V rámci štafetových hier nestačilo len dobre bežať. Ak družstvá chceli dosiahnuť dobrý výsledok, bola potrebná tímová spolupráca všetkých členov. Dôležité však nebolo zvíťaziť, ale mať radosť z cvičenia.

V druhom bloku sme sa s deťmi porozprávali o tom, aké je pre nich dôležité zdravé stravovanie. Staršie dievčatá sa v školskej kuchynke zhostili svojej úlohy - kuchárok. Veľmi šikovne z pripravených surovín uvarili chutný čokoládový puding. Ozdobili ho piškótami, ovocím  a zhostili sa aj  nie veľmi obľúbenej úlohy  - umývania riadu.

Záver podujatia patril zdravému maškrteniu. Všetci si na uvarenom pudingu pochutnali.

Týmito aktivitami sme sa snažili v deťoch vzbudiť záujem o pohybové činnosti a ukázať im, že šport je nielen zdraviu prospešný, ale môže byť aj každodenným relaxom a zábavou.

Foto momentky, ktoré sa nám podarilo zachytiť počas športového podujatia si môžete pozrieť vo fotogalérii ZŠ.

vychovávateľky ŠKD

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko