Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. September 2023

Dnes má meniny Václav
Zajtra má meniny Michal

Kde nás najdete


PO STOPÁCH KULTÚRNEHO DEDIČSTVA V MESTE SVIDNÍK PDF Tlačiť E-mail
Streda, 02 Október 2019 07:21

PO STOPÁCH KULTÚRNEHO DEDIČSTVA V MESTE SVIDNÍK

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako v našich žiakoch rozvíjať túžbu po poznaní histórie a poznania vlastného regiónu a kraja? Na našej Spojenej škole vo Svidníku sa o to snažíme aj zapojením žiakov do rôznych vedomostných súťaží. Jednou z mnohých bola aj súťaž žiakov základných škôl, ktorá sa uskutočnila 27.9.2019 v areáli Skanzenu SNM - Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku. Jej cieľom bolo poznávanie kultúrneho dedičstva mesta Svidník.

Úlohou družstva bolo pripraviť si prezentáciu z vybranej stavby ľudovej architektúry. Naše družstvo si vylosovalo požiarnu zbrojnicu z obce Nižné Repaše kde preukázali skvelé komunikačné schopnosti. Po odprezentovaní nasledoval vedomostný test z pamätihodností mesta Svidník. Výborným spestrením bola aj súťaž v zručnostiach slovenských ľudových remesiel.

Po skvelom dni plnom zážitkov a nových skúseností naži žiaci spomedzi všetkých základných škôl obsadili krásne tretie miesto. Za reprezentáciu školy ďakujeme žiakom:

Filip Vygoda 9. AZ

Laura Surdeníková 8. AZ

Ľudmila Lukáčová 7. AZ

Mgr. Nikola Mihoková

 


 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko