Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 13. Máj 2021

Dnes má meniny Servác
Zajtra má meniny Bonifác

Kde nás najdete


BESEDA O SYNDRÓME FETÁLNEHO ALKOHOLIZMU PDF Tlačiť E-mail
Streda, 02 Október 2019 13:15

BESEDA O SYNDRÓME FETÁLNEHO ALKOHOLIZMU

Dňa 2. 10. 2019 sa v priestoroch Spojenej školy vo Svidníku uskutočnila pre žiačky I.A a II. A triedy obchodnej akadémie beseda na tému o syndróme fetálneho alkoholizmu.

 

Pani Edita Podaná z Regionálneho úradu zdravotníctva vo Svidníku  prezentovala informácie, ktoré sa týkajú tohto syndrómu. Študentky sa dozvedeli, že príznaky sa objavujú u tých žien, ktoré počas tehotenstva požívajú v nadmernej miere alkohol. Ľudovo povedané – Pijú každý deň. Takýmto ženám sa môžu narodiť deti s menším a poškodeným mozgom, s nízkym inteligenčným kvocientom. Spoznáme ich tak, že takéto deti sa narodia s úzkou hornou perou, majú menšie oči a nemajú medzi nosom a hornou perou ryhu.

Beseda pre žiakov bola vysoko prínosná a už teraz sa tešíme na ďalšiu besedu.

PaedDr. Emília Lapčáková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie