Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. September 2023

Dnes má meniny Václav
Zajtra má meniny Michal

Kde nás najdete


AHA! KRÁSNA MATEMATIKA PDF Tlačiť E-mail
Streda, 09 Október 2019 07:09

AHA! KRÁSNA MATEMATIKA

Naši tretiaci a štvrtáci zažili matematiku bez pera, papiera a knihy. 4. októbra sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy Aha! Krásna matematika v Prešove, ktorá je  zapožičaná od etablovaného vedeckého centra Hevelianum v Gdaňsku a doplnená exponátmi z Univerzity v nemeckom Trieri.

 

Výstava nám ponúkla neuveriteľnú cestu do sveta logických hádaniek a skladačiek. Vytvorila priestor pre predstavivosť, kde sú tvary postavené z tangramov, blokov, či loptičiek a deti sa tak mohli nenápadne pomocou hry dostať do tajomstiev matematiky. Zistili, že matematika nie je strašiak, ktorému rozumie len pár vyvolených, ale že ju nájdeme vo všetkých oblastiach života.  Stala  sa  pre deti ľahšie pochopiteľná a atraktívnejšia. Žiaci pri hre so skladačkami a stavebnicami zapojili všetky zmysly  a zažili radosť pri objavovaní sveta čísel.

Zábavná a interaktívna forma zabezpečila, že si žiaci odnášali dobrý pocit a iný pohľad na matematiku.

Mgr. Slavka Pilipová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko