Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. September 2023

Dnes má meniny Václav
Zajtra má meniny Michal

Kde nás najdete


LIST ZA LISTOM - ČÍTANIE NÁS BAVÍ PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 29 Október 2019 08:13

LIST ZA LISTOM - ČÍTANIE NÁS BAVÍ

ŠKD ako súčasť Spojenej školy vo Svidníku sa každoročne zapája do zaujímavého česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Nebolo tomu inak ani v tomto jubilejnom 10.ročníku, pretože podporujeme krásnu myšlienku projektu - netradičnou a tvorivou formou viesť deti k záujmu o knihy. Naším želaním je, aby ich radi čítali a aby sa kniha stala pre nich „chlebom každodenným“.

 

Tento školský rok nám bola organizátormi projektu pridelená škola z Čiech - Základní škola a Mateřská škola Mesto Libavá. Nadviazali sme s ňou emailový kontakt a dozvedeli sa, že:„ Jsme malá vesnická škola, v každém ročníku máme pouze jednu třídu. V letošním školním roce navštěvuje naši školu 75 žáků. Součástí organizace je také mateřská škola. Okolí obce obklopuje Vojenský újezd. Blízkost vojenského újezdu nás sice na jednu stranu omezuje, na druhou stranu přináší i řadu výhod. V době konání vojenských cvičení, která bývají často mezinárodního rozsahu, zavíráme okna kvůli prolétávajícím vrtulníkům, nebo dělostřeleckým ranám, které se k nám ozývají. Když je ale klid, můžeme se vydávat na vycházky do krásné přírody, která je mnohdy uchráněna před vlivy člověka právě díky uzavřenosti vojenského prostoru.“
Deti zo ŠKD (2.- 4. ročník) sa s chuťou a odhodlaním urobiť čo najkrajšiu záložku pustili do samotnej tvorby. Pri vyrábaní darčekov sme zvolili obľúbenú techniku odtláčanie korkom. Na zadnú stranu napísali svoje krstné meno a názov obľúbenej rozprávky či knižného príbehu. Dúfame, že to u českých kamarátov rozdúcha iskierku zvedavosti a vypátrajú spomenutú knihu, aby si ju vo voľnom čase mohli prečítať. Možno si pritom spomenú aj na kamarátov z východného Slovenska.

Počas celej realizácie projektu sme boli plní očakávania, čo pre nachystajú v partnerskej škole. Napokon sme sa dočkali vytúženej zásielky. Boli sme milo prekvapení obsahom balíčka, v ktorom okrem záložiek sme objavili aj spomienkové darčeky. Budeme radi, keď si záložky nájdu miesto v knihách, ktoré budú čítať.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko