Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. September 2023

Dnes má meniny Václav
Zajtra má meniny Michal

Kde nás najdete


NÁŠ BETLEHEM NA MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽI V POĽSKOM MESTE DUKLA PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 06 December 2019 11:25

NÁŠ BETLEHEM NA MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽI V POĽSKOM MESTE DUKLA

Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku v spolupráci so Starostwom Powiatovym v Krosne a Historickým múzeom v Dukle každoročne vyhlasujú kreatívnu súťaž  o „Najkrajší betlehem.“ Deti spolu so svojimi rodičmi a pedagógmi usilovne pretvárajú prírodné materiály ako sú drevo, slama, mach, ihličie do nádherných symbolických dekorácií Vianoc – betlehemov.

 

Prezentované betlehemy zobrazujúce vianočný príbeh a zároveň aj symbol rodiny mali tohto roku tradičnú ale aj modernú podobu. Do jubilejného 20. ročníka sa zapojilo 6 základných škôl z okresu Svidník a Centrum pre deti a rodiny. Odborná porota s predsedníčkou Katarínou Grúsovou, členkami Helenou Petríkovou a Janou Potomovou ohodnotila betlehem nášho siedmaka Maxima Braslavského v kategórii žiakov 5. – 9. ročníka za najzaujímavejší a udelila mu 1. miesto.  Jeho betlehem spolu s ďalšími ocenenými poputujú do finále medzinárodnej vianočnej súťaže betlehemov v poľskom meste Dukla, aby aj našim severným susedom navodili blížiacu sa atmosféru Vianoc. Dúfame, že aj za hranicami budeme úspešní a obhájime naše prvenstvo.

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko