Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. September 2023

Dnes má meniny Michal
Zajtra má meniny Jarolím

Kde nás najdete


HRA, RADOSŤ, MÚDROSŤ PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 20 December 2019 08:42

HRA, RADOSŤ, MÚDROSŤ

V predvianočnej atmosfére sa dňa 17. decembra 2019 uskutočnil šachový turnaj jednotlivcov O putovný pohár primátorky mesta Svidník. V priestoroch SZŠ milosrdného Samaritána vo Svidníku si za šachovnicami v šiestich vekových kategóriách zmeralo sily 85 hráčov. Hralo sa tradičným tempom 2x15 minút na sedem súťažných kôl.

 

Na tomto turnaji našu základnú školu reprezentovali žiaci Tomáš Tkáč, Dávid Dziak, Bianka Semaníková (žiaci 6.AZ), Michal Roháč, Nina Haníková (žiaci 3.AZ). Pri svojej prvej účasti na takomto veľkom podujatí dosiahli veľmi pekné výsledky. Nina Haníková sa umiestnila v kategórii D11 na krásnom 3. mieste. Všetci súťažiaci získali aj praktické zručnosti, ako si nájsť svoju šachovnicu,  hrať s hodinami, hlásiť výsledky, upozorniť  na nemožné ťahy. Aj napriek tomu, že je ešte stále či vylepšovať a trénovať stratégiu hry, za bojovnosť si zaslúžia našu pochvalu.

Vidieť, že ich kráľovská hra baví, majú z nej radosť a jednoznačne im pomáha rozvíjať logiku, koncentráciu, pamäť či postreh.

Valentina Brudňaková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko