Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 28. September 2023

Dnes má meniny Václav
Zajtra má meniny Michal

Kde nás najdete


MIKULÁŠSKA PYŽAMOVÁ PÁRTY PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 20 December 2019 09:02

MIKULÁŠSKA PYŽAMOVÁ PÁRTY

Piatková noc 6. decembra 2019 bola pre 50 deti nášho školského klubu iná ako ostatné. Zahájili sme totiž prvý ročník nočného dobrodružstva - Mikulášsku pyžamovú party. Deti sa veľmi dobre pripravili. Doniesli so sebou spacáky, karimatky, obľúbenú plyšovú hračku,  niečo  dobre pod zub  a samozrejme prišli oblečené v pyžame.

 

Bez akéhokoľvek srdcervúceho  lúčenia zamávali rodičom. Najskôr si v triedach  rozložili „postele“, potom nasledoval bohatý program. S rozžiarenými lampášikmi sa deti vybrali na Severný pól, kde objavili prázdny domček a v nej izbu Mikuláša. Zistili, že ešte stále lieta po svete a rozdáva darčeky. Chvíle čakania na deduška si skrátili zábavnými súťažami a promenádou v pyžamách. Počas zábavy zrazu začuli zvončeky a domov sa vrátil unavený dedko Mikuláš. Zaparkoval svoje sane, vypil si svoje obľúbené kakao, ľahol do postele a tvrdo zaspal. Kým dedko spal, deti sa v školskej jedálni navečerali. Chlebíky s pomazánkou, teplý čaj, ovocie zabezpečili mamičky z Rady rodičovského združenia. Zrazu počuli hlasné chrápanie. Išli za jeho zvukom. Spolu s deťmi čakali na Mikuláša aj anjel s čertom. Snažili sa ho zobudiť.  Mikuláš ich nepočul, mal totiž v ušiach štuple. Nakoniec sa im to podarilo. Keď deduško zbadal čerta zľakol sa tak, že zabudol kde sú všetky darčeky. Začalo veľké pátranie. Deti sa v skupinkách rozbehli  na všetky svetové strany ... Animátori, tohoroční deviataci, ich čakali na zaujímavých stanovištiach (Vianočný nákup, Navigácia na Severný pól, Trenažér jazdenia na  Mikulášových saniach, Hľadám si čižmičky, Kreslíme si Mikuláša) s pripravenými úlohami. Z nazbieraných indícií zložili správne heslo a od Mikuláša získali sladkú odmenu. Po večernej hygiene  sa deti uložili do svojich spacákov a pozerali rozprávku na dobrú noc. Ráno odchádzali plní nových zážitkov. Obyčajná noc v škole sa pre deti určite stala nezabudnuteľnou.

Vychovávateľky ŠKD

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko